ديجيتال ماركتينگ

جاذبه هاي گردشگري لبنان

تور هاي هميشه سفر

درباره اوكراين


كشور اوكراين در ناحيه ي شرق اروپا واقع شده است و با كشور هايي همچون روسيه، مالديو، مجارستان، لهستان و اسلواكي مرز مشترك زميني و با كشور هايي همچون گرجستان و بلغارستان مرز دريايي مشترك دارد. اوكراين در غالب مناطق به دليل مجاورت خود با دريا، آب و هوايي معتدل و قاره اي دارد و در بخش هاي جنوبي تر اين كشور، اقليم مديترانه اي نيز ديده مي شود. به دليل اين كه اين كشور در شمال اروپا واقع شده است، در زمستان آب و هواي قسمت هاي شمالي آن مثل شهر كيف بسيار سرد و يخبندان است و تور اسكي برگذار ميشود .

اين كشور يكي از جمهوري هاي استقلال يافته ي اتحاد جماهير شوروي سابق است كه پس از فروپاشي اين كشور در سال 1991 ميلادي تشكيل شد و پايتخت آن شهر كيف است. هرچند اوكراين پس از استقلال از شوروي سابق در ابتدا با مشكلات عديده اي مواجه بود؛ ليكن به همت مردمانش امروزه يكي از كشور هاي حائز اهميت در اروپا بوده و همچنين از همتايان ديگر خود كه پس از فروپاشي كشور شوروي به وجود آمدند، وضع بسيار بهتري دارد.

حكومت كشور اوكراين جمهوري است و رئيس جمهور اين كشور با رأي مستقيم مردم و براي مدت پنج سال انتخاب مي شود و بر روند سياسي كشور حكمراني مي كند. اين كشور همچنين داراي پارلمان و قوه ي مقننه ي مستقلي است كه در حدود 450 عضو دارد و هيئت وزيران اين كشور براي شروع به كار خود بايستي از پارلمان رأي اعتماد بگيرند. نظام سياسي كشور به طور قابل توجهي، عرصه ي فعاليت احزاب كوچك و بزرگ است.

واحد پول اوكراين كوپك است و هر صد كوپك، يك گريونا است. توليد ناخالص اين كشور بيش از 3 ميليارد دلار است و نرخ بيكاري نيز، به نسبت پايين و از 2.7 درصد بالاتر نيست. عمده ي صادرات اين كشور بر محور منابع معدني و فلزات آهني و غير آهني بنا شده است؛ هرچند سوخت و مواد و محصولات پتروشيمي و همچنين مواد خوراكي نيز از اين كشور به جاي جاي جهان صادر مي شود.

جمعيت اوكراين در حدود چهل و شش ميليون نفر است و زبان رسمي مردمانش اوكرايني است .غالب مردم، اين كشور را داراي مردماني صلح جو و آرام توصيف مي كنند و شهر هاي آن را داراي نهاد هاي امنيتي و پليس قدرتمند و قابل توجهي مي دانند.

شايد در ابتدا فكر كنيد كه اشتباهي شده است يا با معرفي و عنوان نام تونل عشق اوكراين مي خواهيم اغراق نماييم اما با ديدن عكس هاي اين تونل در شبكه هاي اجتماعي همانند اينستاگرام، سايت ها و وبلاگ هاي مختلف متوجه علت نامگذاري اين مكان مي شويد. اين جاذبه گردشگري از جمله مكان هاي شگفت انگيز ترين، سورئال و اسرار آميز در اين سياره است. تونل عشق اوكراين مكان و جاذبه اي در اوكراين است كه بايد حتما از نزديك به ديدن آن برويد تا بيشتر با نام آن همگام شويد. هر چند كه از ديگر جاذبه هاي اوكراين فاصله داشته و براي رسيدن به آن بايد كمي مسير خود را در جاده منحرف كنيد.

كي يف پايتخت كشور اواكرين و بزرگترين شهر آن مي باشد كه سالانه تعداد زيادي از توريست ها همراه با تور كي يف به ديدن اين شهر ميروند. رودخانه دنيپر از بين اين شهر عبور مي كند و شهر به دو بخش شرقي و غربي تقسيم مي كند. از نظر تقسيمات كشوري اين شهر داراي ادارات جدا و مستقل از استان كيف بوده و در واقع مي توان گفت بصورت مستقل و جداگانه اداره مي شود. كيف مركز فرهنگي، هنري، سياسي، اقتصادي و غلمي اواكراين بوده و بزرگان و دانشمنداني زيادي در اين شهر زاده و زندگي نموده اند. كيف در كنار اهميت سياسي و اقتصادي جزو مراكز مذهبي اروپاي شرقي و مسيحيت ارتدوكس مي باشد و از اماكن مذهبي واقع در اين شهر مي توان به كليساي جامع كيف و كليساي سنت اندرو و كليسا جامع رستاخيز مسيح نام برد. مراكز سياسي و دفاتر سفارتخانه هاي خارجي اين شهر در منطقه گوامي اينوگيت و مراكز اداري شهر در منطقه استوياتوشنسكي قرار دارد. اين شهر در شمال اين كشور واقع شده و هفتمين شهر پرجمعيت اروپا پس از شهرهاي استانبول، مسكو، لندن، سن پترزبورگ، برلين و مادريد است. اين شهر از قرون گذشته مركز سلسله هاي پادشاه روس تبار بوده و در بين ملل روس زبان هنوز هم به عنوان مادر شهرهاي روسيه ناميده مي شود.

تونل عشق اوكراين


اگر بخواهيم توصيفي غير رمانتيك از اين مكان داشته باشيم و تونل عشق اوكراين را شرح دهيم بايد بگوييم كه اينجا در واقع مسيري از يك ريل قطار غير فعال و متروكه است. جايي كه به دليل متروكه شدن در طول سال ها مي توانست تبديل به خرابه اي تاريك و حتي ترسناك تبديل شود اما امروزه سرنوشت دست اين ريل قطار را به گونه ديگري رقم زده است. براي عكاسان و عاشقان، اين يك ريل راه آهن محروم از نور مستقيم خورشيد است كه توسط قوس و طاقي از شاخ ها و برگ هاي سرسبز درختان انبوه اطراف پوشانده شده و باعث به وجود آمدن يك تونل بزرگ و بي انتها تا جايي كه چشم كار مي كند، بر روي ريل راه آهن شده است. جايي كه تنها يا مسير روبرو در جلويتان قرار دارد يا برگشت.

تونل عشق اوكراين را مي توان يكي از بهترين منابع براي عكس هاي سلفي و البته اينستاگرامي در تور اكراين دانست. هر چند كه در جهان جاذبه هاي بسياري براي عكس و سلفي وجود دارد اما بسته به ديد شما مي تواند اين نظر متفاوت باشد. با ما براي بيشتر آشنا شدن با تونل كلاون اوكراين يا همان تونل عش اوكراين همراه باشيد.

تونل كلوان اوكراين


تونل عشق در خارج از روستاي كلوان واقع در غرب كيف و شمال شرق لويو واقع شده است. نزديك ترين شهر قابل توجه به اين جاذبه ريون (Rivne) است. افراد اين روستا قبل از شناخته شده تونل عشق اوكراين گردشگر و توريستي نديده بودند. هر چند كه بسياري از گردشگراني كه وارد كلوان مي شوند، تنها به ديدن اين تونل مي روند اما در اين روستا جاذبه هاي ديدني ديگري نيز وجود دارد. به شما پيشنهاد مي دهيم حالا كه اين همه راه را براي ديدن تونل عشق با تور اوكراين هميشه سفر آمده ايد، به ديدن كليساي زيباي اين مكان و يادبود جنگ جهاني دوم هم برويد. همچنين در ايستگاه قديمي قطار اين شهر پنجره اي منقوض با شيشه هاي رنگي بسيار زيبايي قرار دارد كه مي تواند براي چند لحظه شما را مجذوب خود نمايد يا سر از صفحه اينستاگرام شما در آورد.

قيمت تور اكراين
از آنجايي كه اكثر گردشگران اوكراين به دنبال اوج سرسبزي در تونل عشق اوكراين هستند، پس بايد زمان مناسبي را براي سفر به اوكراين و رسيدن به اين جاذبه انتخاب كنيد. بنابراين بهترين زمان، انتهاي فصل بهار و اوايل فصل تابستان است. در طول اين مدت، شدت رنگ سبز درختان به دليل برگ هاي تازه به اوج مي رسد و اگر مي خواهيد كه رنگ هاي پاييزي را در تونل عشق اوكراين كشف كنيد بهتر است كه در اواخر تابستان و اوايل پاييز تا زماني كه هنوز برگ هاي زرد و قرمز به زمين نيفتاده اند، به اين منطقه سفر كنيد. با اين حال، با گذشت زمان و شروع زمستان تمام برگ ها مي افتند و ديگر نشاني از تونل عشق اوكراين باقي نمي ماند. اما ديدن ريزش برف و سفيد شدن آن در زمستان سرد اوكراين، نيز خالي از لطف نيست.


نحوه دسترسي به تونل عشق


در مجموع بخشي از اين ريل هاي راه آهن كه با درختان و به صورت تونلي پوشيده شده اند در شهر كلوان (Klevan) قرار گرفته اند. شهري كه تا همين چند سال پيش به هيچ عنوان هيچ گونه توريست و جهانگردي را به خود نديده بود. براي دسترسي به تونل عشق اوكراين در واقع بايد از مركز شهر شهر كلوان مسيري را پياده روي كنيد. به همين منظور اگر مسافر اوكراين هستيد و وارد اين كشور مي شويد، براي رسيدن به اين شهر از شهرهاي مختلف بايد دستورالعمل هاي زير را دنبال كنيد.

از ريون تا كلوان
نزديك ترين شهر به تونل عشق اوكراين شهر ريون (Rivne) است. براي رسيدن به اين مكان، قطار هم وجود دارد كه از شهر كيو و در حدود ساعت ۴ صبح حركت مي كند كه به دليل ساعت حركت آن چندان براي توريست ها و گردشگران مناسب نيست. در نتيجه بهترين راه دسترسي به اين شهر و تونل اتوبوس هايي است كه از ريون و ديگر مناطق براي اين جاذبه حركت مي كنند يا از كنار آن مي گذرند.

ميني بوس ها كوچكي به طور معمول از ايستگاه هاي اتوبوسي كه در جلوي ايستگاه قطار كلوان قرار گرفته اند، براي اين مكان حركت مي كنند. اگر به راننده بگوييد كه براي ديدن تونل عشق اوكراين سوار اتوبوس ها شده ايد، شما را در نزديكي اين جاذبه پياده مي كند. اگر با اين اتوبوس ها تا اخر ايستگاه برويد، شما را در انتهاي روستا پياده خواهد نمود.

همچنين از ايستگاه اتوبوس اصلي شهر ريون هم مي توانيد اتوبوس سوار شويد. اين اتوبوس ها از ميني ون ها بزرگتر بوده و بين دو شهر ريون و لوتسك (Lutsk) در حركتند. پس از اينكه سوار اين اتوبوس ها شديد و در بزرگراه كلوان حدود ۱ و نيم كيلومتر رفتيد، بايد پياده شده و مسيري را تا رسيدن به اين جاذبه رمانتيك اوكراين قدم بزنيد.

تور لبنان با هميشه سفر

بيروت شهري بندري است كه بر روي دماغه اي كوچك و دركنار درياي مديترانه قرار گرفته و بزرگ ترين شهر و پايتخت كشور لبنان است. جمعيت اين شهر در سال ۲۰۰۷ ميلادي ۲.۱ ميليون نفر بود.

شهر بيروت در ميانهٔ كرانه مديترانه اي لبنان و بر روي يك شبه جزيره جاي گرفته است. اين شهر كانون فرهنگي منطقه خود است و از ديدگاه رسانه اي، تئاتر، فعاليت هاي فرهنگي و زندگي شبانه در جهان عرب نام دار است.

بيروت را پاريس خاورميانه لقب داده اند؛ لقبي كه با سفر به آن متوجه مي شويد كه چندان هم اغراق آميز نيست؛مجسمه ها ، سنگ فرش هاي خيابان ، سبك متفاوت زندگي در كـنار يكديگر و تاريخي كه هزاران قصه از آن بيرون آمده، مي تواند كمي شباهت را توجيه كـند. به تمام اين ها هم جواري آب هاي مديترانه را هم اضافه كنيد.به هر حال اين شهر، پايتخـت لبنان است؛ كشوري كه هميشه عروس، بهار و يا بهشت شرق لقب گرفته است و براي همين تور لبنان خيلي طرفداران زيادي دارد.

تور بيروت در بهــــار از بقيه فصل ها دوست داشتني تر است؛ روزهاي طولاني با آفتـــاب ملايـم و گلهاي رنگارنگ و شب هاي خنك با دريايي آرام. تابستان ها ميزان رطوبت و گرماي هـوا بالا ميرود و از پاييز بارندگي ها شروع ميشود.زمستان بيشترين ميزان سرما و بارندگي را دارد،اما از آخرين باري كه در بيروت برف آمده بيشتر از شـــــصت سال مي گــذرد.پـــــس خيال تان راحت باشد،در سردترين روزهاي سال هم به لباس هاي خيلي گرم احتياج نـدارد.

بيروت عروس خاورميانه


حمل و نقل
لـبنان يــك فـــرودگـــاه بين المللي بيشتر ندارد كه آن هم در جنوب بيروت واقع شده است. فرودگاه بين المللي : رفيق حريري تا مركز شهر حدود 10دقيقه فاصله دارد و براي اين مسير يا بايدميني بوس هاي سفيد رنگ راسوار شدو يا تاكسي گرفت.بر روي درهاي جلوي تاكسي هاي اصلي ،طرح لوگوي فرودگاه هست و تعدادي باجه تاكسي راني هم در اطراف ترميتال شماره يك وجود دارد كه البته ممكن است كرايه بيشتري طلب كنند،در كل كرايه تاكسي در بيروت خيلي گران نيست مگر اين كه تاكسي تلفني رزرو كرده باشيد به خاطر ترافيك سنگين خيابان هابه خصوص در مكز شهر ، اگر براي مدت محدودي به بيروت سفر كرده ايد ،پيشنهاد ميكنيم به فكر اجاره ماشين نباشيد به جز وقتي كه بخـــــواهيد در در اطراف شهر بچرخيد و يا از هتل تا ساحل را رانندگي كنيد كه درآن صورت هــــــم فراموش نكنيد بدون گواهينامه بين المللي به شما ماشين اجازه نمي دهند.

يكي از معمول ترين و به صرفه ترين گزينه حمل و نقل در بيروت تاكسي هاي اشتراكي چهار نفره هستند كه سرويس ناميده مي شوند.سرويس ها در مسيرهاي مشخصي رفت و آمد دارند و شبيه به تاكسي هاي خطي ايران كار مي كنند.با اين حال شايد بد نباشد خـيلي از مسيرها را پياده طي كنيد وبا سبك زندگي بيروتي ها و كوچه و خيابان هايش بيشــتر آشنا شويد.

يكي از جاهايي كه احتمالا تعريفش را از كساني كه در تور لحظه آخري لبنان شركت و سفر كرده اند شنيده ايد منطقه حريصا ست. اينجا بهترين محل براي توريست هاست؛منطقه اي كه بالاي ارتــــفـاعات لبنان واقع شده و كافه ها و رستوران هاي آن هيچ وقت خالي نيست براي بالا رفـــــتن از صــــخره هاي حريصا بد نيست كه تله كابين سواري را در لبنان تجربه كنيد و يكي از زيباترين چشم اندازهاي جهان را ببينيد .

خياباني براي همه فصول
اگراهل گالري گردي و بازديد از موزه ها باشيد موزه ملي بيروت كه در جنوب خــيابـان اشرفيه پاتوقي دوست داشتني ساخته است اگر تصميم داريد هرشـــــب و روزي كه در لبنان هستيد خوش بگذرانيد و دسترسي خوبي هم به ديگر جاهاي ديدني شهر داشته باشيد خيابان اشرفيه باوجودقيمت هاي بالاي هتل هايش يكي ازبهترين انتخاب ها براي اقامت كردن است.

شگفتي هاي طبيعت


اگر ديدن شگفتي هاي طبيعت براي شما جذاب باشد بيروت حداقل دو تا ازمـعروف هـاي آن را دارد يكي صخره هاي روشه در غرب شهر كه مي توان گفت نماد بيروت به حـــساب مي آيد.و به آن ها عشاق نيزمي گويند؛يكي هم غار جعيتا كه درهجده كيلومتري شمال شهر واقع شده ، ولي براي رفتن به آن جا علاوه بر تورهاي روزانه اي كه برگزار مي شود امكان كرايه تاكسي و يا اتوبوس هم وجود دارد غار جعيتا در ميان كوه هاي زيبا قـــرار گرفته و دو طبقه است ؛غار بالا و غار پايين كه براي رفتن به غار بالا بايد سوار تله كابيني شد كه از ميان جنگلي زيبا مي گذرد

قيمت تور لبنان

يكي از خوشمزه ترين شهرهاي دنيا


بيروت را مي توانيكي از خوشمزه ترين شهرهاي دنيا ناميد؛از لبنيات،ميوه و سبزيجات تازه آن كه بگذريم،غذاهاي اصلي مثل كباب ها و پيش غذاهاي لبناني از خوش طعم ترين غذاهاي خواهــد بود كه تا به حال خورده ايد با اين كه بيشتر رستوران هاي فست فود زنجيره اي دنيا زنجــــيره اي دنيا در بيروت هم شعبه دارند،شباهت ذائقه ي لبناني ها به غذا هاي ايراني و همين طور فراوانــي غذاي حلال باعث شده كم تر مسافر ايراني در اين شهر سراغ فست فود هاي زنجيره اي را بگيرد. پيشنهادمي كنيم بيشترمراقب سلامتي تان باشيد،غذاهاي لبناني آنقدرجذاب هستند كه درخوردن شان زياده روي كنيد؛بهتر است آب زياد بنوشيد،پياده روي كنيد و ميوه و سبزيجات را فراموش نكـنيد؛ اگر با اضافه وزن به خانه برگرديدهيچ مشكلي پيش نمي آيد،اما بهتراست كه خاطره تان ازعروس خاورميانه را با بيماري خراب نكنيد

پول
واحد رسمي پول لبنان لير لبناني است و به دليل نظام پولي اين كشور تبديل پولهاي خارجي به لير به سهولت امكان پذير است. همچنين با استفاده تسهيلات بانكي اين كشور مي توان از كارتهاي هوشمند اعتباري نيز استفاده نمود.

باغ ملي شيراز و بوي عطر بهار نارنج

شيراز در جنوب غربي ايران واقع شده و گنجينه اي از فرهنگ پارسي به شمار مي رود، بي دليل نيست كه اين شهر را شهر باغ ها و شاعران و پايتخت فرهنگي ايران مي دانند. قيمت تور شيراز بسيار مناسب است و ما به شما توصيه ميكنيم حتما از اين شهر زيبا و جاذبه هاي ديدني اين شهر ديدن كنيد.باغ ملي نيز يكي از جاذبه هاي اين شهر محسوب مي شود كه در ادامه به آن مي پردازيم.


راهنماي سفر به شيراز

اولين بار نام شيراز در لوح گلي ايلامي متعلق به ۴۰۰۰ سال قبل آورده شد و به نام شهر شعر و شراب و گل و بلبل شهرت يافت. باغ ملي يكي از باغ هاي شيراز است كه در چهار راه حافظيه قرار دارد و از ناحيه جنوبي تا بيمارستان شهيد دستغيب و از ناحيه شرقي تا ورزشگاه حافظيه، امتداد يافته است. اراضي اين ناحيه در قرن هشتم، صحراي مصلاي و جعفر آباد بود كه با گذر زمان به ساختمان هاي مسكوني و اداري تبديل و بخشي از آن نيز به عنوان باغ ملي درآمد. وجود اين باغ در روبه روي آرامگاه حافظ ، يادآور صحراي روح افزاي جعفرآباد و مصلاي قديم شيراز است.

براي سفر به شيراز و بازديد از جاهاي ديدني شيراز، مي توانيد ارزان ترين و بهترين تور شيراز را در هميشه سفر پيدا كرده

درختان كهن سال باغ ملي، بيانگر قدمت آن و دليل توصيف زيبايي آن از سوي حافظ است. در سال ۱۳۱۵ خورشيدي اين باغ را بهسازي كردند و با كاشتن نارنج و خيابان كشي، بر زيبايي آن افزودند. در ارديبهشت ماه هر سال، بوي عطر بهار نارنج اين باغ، فضايي بهشت گونه پديد مي آورد. در سال هاي اخير شهرداري شيراز مرمت اساسي در اين باغ انجام داده و فواره هاي زيبايي در مركز آن نصب كرده است.

اطلاعات ضروري درباره چابهار

به منظور دسترسي به شهر بندري چابهار راه ارتباطي گوناگوني نظير ماشين شخصي، هواپيما، قطار و راه دريايي نيز وجود دارد. اما ساده ترين راه خريد بليط هواپيما است. قيمت تور چابهار بسيار مناسب است. مسير جاده اي تهران تا چابهار حدود ۲۰۰۰ كيلومتر است، كه اگر بخوايد با ماشين شخصي سفر كنيد، به دليل طولاني بودن مسير بايد حداقل يك شب را در يكي از شهرهاي بين راهي بگذرانيد.

قيمت تور چابهار
راهنماي سفر به چابهار


شرايط آب و هوايي و بهترين زمان سفر به اين منطقه بندري
همانطور كه از نام شهر چابهار پيداست اين شهر هر ۴ فصل سال را هوايي بهاري دارد، داشتن خنك ترين هواي بندري در تابستان ها و هواي مطبوع بهاري در فصل زمستان، به دليل وزش بادهاي قطب جنوب اقيانوس هند به سمت اين ساحل از مهم ترين خصوصيات بندر چابهار مي باشد. يادتان باشد كه به هرحال به عنوان يك شهر ساحلي در جنوب شهري گرم به حساب مي آيد اما گرماي آن بسيار مطلوب و همراه با وزش بادهاي خنك از سمت ساحل مي باشد.

چابهار WEATHER

چابهار شهري است كه در آن هر چهار فصل سال آب و هوا شرايط معتدلي دارد و اين را حتي از نام آن هم مي توان متوجه شد ۴ بهار! پس با اين اوصاف هر زمان كه خواستيد مي توانيد برنامه سفرتان به اين شهر را برنامه ريزي بنماييد.

بهترين زمان سفر با تور چابهار از اوايل آبان تا اواسط فروردين است

زمستان و اوايل بهار بهترين زمان سفر به بندر هميشه بهار چابهار است؛ در ايام نوروز مسافران اين شهر بندري را براي سفرهاي خودشان انتخاب مي كنند و كم كم با رفتن به سمت فصل تابستان از ميزان مسافران اين منطقه كاسته مي شود و دليل آن هم ميزان رطوبت موجود در آن است.
توجه داشته باشيد! البته در ايام نوروز شلوغي بيش از حد و مشكلاتي همچون عدم وجود فضاي كافي براي پارك خودرو و افزايش قيمت مراكز اقامتي نيز تا حدود زيادي آزاردهنده است.


برچسب: تور هميشه سفر , تور داخلي, تور لبنان, تور چابهار, تور شيراز, تور تركيه, تور اوكراين،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۱۷:۱۹ توسط:احمد خليلي موضوع: