ديجيتال ماركتينگ

ديجيتال ماركتينگ

ديجيتال ماركتينگ چيست؟

براي تعريف ديجيتال ماركتينگ معمولا نمي توان تعريف دقيقي آورد و شما براي اينكه به خوبي با مفهوم آن آشنا شويد بايد ابتدا اطلاعاتي درباره تكنيك هاي آن بدست آوريد و بعد از آن با برخي از مفاهيم آن آشنا خواهيد شد و مي توانيد به تعريف جامعي از بازاريابي ديجيتال دست پيدا كنيد. با وجود تمامي اين مسائل مي توان تعريف نسبتا مناسبي را از ديجيتال ماركتينگ در اختيار افراد مبتدي قرار داد تا بتوانند بيشتر با اين موضوع آشنا شوند. در اين تعريف آمده است كه تمامي خدمات بازاريابي كه با استفاده از تكنيك ها و ابزارهاي مختلف در فضاي مجازي و ديجيتالي مانند شبكه هاي اجتماعي، وب سايت ها و اپليكيشن هاي موبايل صورت مي گيرد بازاريابي ديجيتال گفته مي شود. البته اين تعريف تنها يك تعريف كلي است كه نمي توان آن را تعريف واحدي براي اين نوع از بازاريابي دانست بلكه شما براي آشنايي بيشتر همانطور كه بيان كرديم بايد سعي كنيد كه بهتر با ابزارها و تكنيك هايي كه در اين زمينه وجود دارد آشنا شويد.

ديجيتال ماركتينگ

مزاياي ديجيتال ماركتينگ نسب به ساير انواع بازاريابي ها چيست؟

اين روش از بازاريابي مزاياي بسيار زيادي هم براي بازاريابان و هم براي مشتريان دارد، امروزه تقريبا تمامي افراد بيشتر كارهاي خود را با استفاده از گوشي موبايل و يا لپ تاپ و كامپيوترهاي شخصي انجام مي دهند و معمولا كمتر كسي را پيدا مي كنيد كه براي انجام برخي از كارهاي خود به صورت حضوري مراجعه كند. اين موضوع باعث شده است كه تقريبا تمامي خانواده ها براي انجام خريدهاي خود و يا دريافت خدمات مختلف به صورت اينترنتي اقدام كنند، بنابراين در چنين شرايطي كسب و كاري مي تواند گوي رقابت را از ساير كسب و كارها بربايد كه بتواند در اين فضا به خوبي فعاليت كند و در واقع بازاريابي ديجيتال به بهترين شكل خود انجام دهد.

بازاريابي ديجيتال باعث شده است كه امروزه مشاغل خانگي زيادي به وجود آيد و افرادي كه در زمينه بازاريابي فعاليت دارند بتوانند به راحتي از منزل خود نيز اين كار را انجام دهند، علاوه بر اين مشتريان نيز ديگر براي خريد محصول و يا دريافت خدمات نياز به مراجعه حضوري نخواهند داشت و مي توانند بر اساس همين بازاريابي ديجيتال تصميم بگيرند كه كدام محصول را خريداري كنند و يا از كدام خدمات استفاده كنند.

آيا ديجيتال ماركتينگ فقط براي مشاغل آنلاين است؟

يكي از سوالات بسيار مهمي كه ممكن است براي تمام شما پيش آمده باشد اين است كه آيا ديجيتال ماركتينگ تنها براي مشاغل آنلاين است؟ در پاسخ به اين سوال مي توان گفت كه خير اين نوع بازاريابي تنها براي كسب و كارهاي اينترنتي نيست و شما در صورتي كه هر نوع كسب و كاري را داشته باشيد مي توانيد از اين نوع بازاريابي در راستاي بهبود روند جذب مشتري خود استفاده كنيد. در واقع بازاريابي محتوا داراي تكنيك ها و ابزارهاي بسيار زيادي است كه تنها برخي از آنها براي كسب و كارهاي آنلاين مي باشد و مخصوص چنين كسب و كارهايي طراحي شده است و ساير ابزارها و تكنيك ها را شما مي توانيد متناسب با كسب و كار خود شخصي سازي كنيد و به صورت بهينه از آنها استفاده نماييد.يكي از اهداف اصلي بازاريابي ديجيتال فروش محصولات است، بنابراين در صورتي كه شما صاحب هر گونه كسب و كاري هستيد كه به فروش محصولات و خدمات مختلف مشغول هستيد مي توانيد از اين نوع بازاريابي استفاده كنيد.

بازاريابي آنلاين

آيا بازاريابي ديجيتال همان بازاريابي اينترنتي است؟

اين سوالي است كه ممكن است براي بسياري از شما پيش آمده باشد كه آيا ديجيتال ماركتينگ همان بازاريابي اينترنتي است؟ در پاسخ به اين سوال مي توان گفت كه خير بازاريابي اينترنتي تنها در فضاي اينترنت فعاليت دارد و اگر مشتري كه قصد خريد محصولي از وب سايت شما را دارد به اينترنت دسترسي نداشته باشد نمي تواند با محصولات و كسب و كار شما آشنا شود و در نتيجه از شما خريد نخواهد كرد. ديجيتال ماركتينگ در واقع شامل تمامي ابزارهاي اينترنتي و غير اينترنتي است كه شما مي توانيد از آن ها در جهت تبليغ محصولات و يا خدمات خود استفاده كنيد. به عنوان مثال فرض كنيد كه شخصي قصد خريد يك محصول و يا استفاده از خدمات شما را دارد، شما مي توانيد تبليغات خود را از طريق روش هاي اينترنتي مانند ايميل، وب سايت، شبكه هاي اجتماعي و ... در اختيار او قرار دهيد و يا اين كه مي توانيد از طريق ابزارهاي غير اينترنتي مانند بازاريابي پيامكي، راديو، تلويزيون و ... تبليغات خود را در اختيار اين مشتري ها قرار دهيد. بنابراين مهم ترين تفاوت بازاريابي اينترنتي با ديجيتال ماركتينگ اين است كه در ديجيتال ماركتينگ از تمامي ابزارهاي ديجيتال براي تبليغات استفاده مي شود اما در بازاريابي اينترنتي تنها از ابزارهاي اينترنتي براي انجام اين كار استفاده مي شود.

ابزارهاي ديجيتال ماركتينگ

ديجيتال ماركتينگ داراي ابزارهاي زيادي است كه مي توانيد از آنها براي تبليغ و تحليل كسب و كار خود استفاده كنيد، دو مورد از ابزارهاي رايگاني كه مي توانيد براي تحليل كسب و كار خود و همينطور بازاريابي ديجيتال از آن ها استفاده كنيد عبارت اند از گوگل آناليتيكس و كنسول سرچ گوگل كه استفاده از آنها مزاياي زيادي را براي شما دارد. ابزار اول كه به شما معرفي كرديم يعني ابزار گوگل آناليتيكس ابزاري است كه با استفاده از آن مي توانيد اطلاعات كلي درباره كاربران خود بدست بياوريد، به عنوان مثال شما با استفاده از آن مي توانيد درباره بازديدهاي وب سايت خود و همينطور ميزان مراجعه كاربران و ... اطلاعاتي را بدست بياوريد كه در ديجيتال ماركتينگ كاربرد زيادي دارند. ابزار دوم يعني كنسول سرچ گوگل ابزاري است كه مديريت سئو وب سايت شما را بر عهده دارد و به شما كمك مي كند تا بتوانيد سئوي وب سايت خود را به درست ترين شكل ممكن انجام دهيد.

ابزار هاي ديجيتال ماركتينگ

استراتژي مناسب براي ديجيتال ماركتينگ

عامل موفقيت شما در بازاريابي ديجيتال اين است كه بتوانيد استراتژي مناسبي را براي كار خود داشته باشيد و برنامه ريزي خود را نيز براساس همين استراتژي بچينيد. براي داشتن يك استراتژي خوب شما در ابتدا بايد يك سايت و يا پروتال خوب داشته باشيد، بتوانيد محتواي خوبي را براي وب سايت خود تهيه كنيد، صفحات مختلفي را در شبكه هاي اجتماعي مختلف داشته باشيد تا بتوانيد به شكل بهتري با كاربران خود ارتباط برقرار كنيد، سعي كنيد كه اقدام به توليد اينفوگرافيك درباره كسب و كار خود كنيد و برخي از اقدامات ديگر كه مي توانند در اين مسير به شما كمك كنند.


برچسب: بهينه سازي سايت ,سئو ,ديجيتال ماركتينگ, طراحي لوگو, طراحي سايت, طراحي ست اداري سپنتا ,آژانس ديجيتال ماركتينگ سپنتا , آژانس ديجيتال ماركتينگ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۴۳:۳۸ توسط:احمد خليلي موضوع:

طراحي ظاهري مناسب وب سايت حرفه اي

قدم اول طراحي وب سايت حرفه اي

در ابتدا اولين كاري كه بايد براي طراحي وب سايت حرفه اي انجام دهيد اين است كه هدف خود را دقيقا مشخص كنيد و بنابر هدف خود استراتژي هاي لازمه را برنامه ريزي كنيد. بعد از اينكه هدف خود را مشخص كرديد مي توانيد برويد به سراغ اينكه چه ابزارهايي را نياز خواهيد داشت و در نهايت بايد از چه سيستمي براي پياده كردن وب سايت خود استفاده كنيد. در برخي موارد نياز است تا از يك سيستم آماده براي طراحي وب سايت خود استفاده كنيد و در برخي موارد هم نياز خواهد بود تا وب سايت را از ابتدا بنا بر نياز خود برنامه نويسي كنيد و به صورت اختصاصي سايت را طراحي كنيد. فراموش نكنيد كه طراحي وب سايت حرفه اي هزينه هاي بيشتري را در مقايسه با طراحي وب سايت هاي ساده تر در بر خواهد داشت. به عنوان مثال بايد بعد از مشخص شدن نياز وب سايت و ابزارهايي كه بايد در اختيار داشته باشيد، هاست مناسب خود را نيز انتخاب كنيد. مثلا اگر وب سايت شما قرار است با استفاده از asp پياده شود هاست مخصوص به خود را نياز خواهد داشت ولي اگر با زبان هايي مانند php طراحي شود ابزارهاي خود را خواهد داشت. پس اولين قدم در طراحي وب سايت حرفه اي اين است كه هدف خود و سپس ابزارهاي مورد نياز خود را انتخاب كنيد.

طراحي سايت

دومين قدم طراحي وب سايت حرفه اي،طراحي ظاهري مناسب

هميشه ظاهر وب سايت اولين جايي است كه هر كاربري با آن برخورد مي كند و در واقع همان تاثيرات برخورد اول در مورد وب سايت هم صدق مي كند. ظاهر يك وب سايت حرفه اي بايد در عين اينكه تمامي ابزارهاي مورد نياز كاربران را داشته باشد همزمان بايد داراي ظاهري آرام و بدون شلوغي هاي اضافي باشد و باعث سردرگمي كاربران نشود. يك وب سايت حرفه اي ابزارهاي لازمه را در اختيار كاربران قرار مي دهد تا كاربران بتوانند به راحتي در وب سايت به جستجو بپردازند و اگر وب سايت از نظر گرافيكي حرفه اي و به خوبي طراحي شده باشد، باعث مي شود تا كاربران به راحتي و با احساس خوبي در وب سايت به گشت و گذار بپردازند و حضور كاربران در سايت باعث رتبه بالاي وب سايت هم خواهد شد. همچنين به اين موضوع بايد توجه كرد كه ظاهر يك وب سايت حرفه اي دقيقا مطابق با موضوع وب سايت خواهد بود. يعني بايد ببينيد كه وب سايت شركتي، فروشگاهي و يا آموزشگاهي است و سپس ظاهر و طراحي گرافيكي سايت بر اساس موضوع وب سايت پياده سازي شود. اگر اين موارد مورد توجه قرار نگيرد نمي توان از نظر ظاهري وب سايت را در رده وب سايت هاي حرفه اي قلمداد كرد.

بازاريابي اينترنتي چيست؟

بازاريابي اينترنتيدر واقع به روشي گفته مي شود كه مشتريان را از طريق اينترنت جذب نموده و اقدام به ارائه ي خدمات و محصولات به صورت اينترنتي مي نمايد. زماني كه مي خواهيد اقدام به بازاريابي اينترنتي كنيد، در وهله ي اول بايستي هدف را مشخص و بعد در راستاي هدفتان اقدام به ساخت وب سايت مورد نظر نماييد و بعد تبليغي متناسب با نوع محصول و يا خدمات خود ارائه دهيد. بازاريابان اينترنتي داراي دغدغه هاي بي شماري از جمله يافتن سايت پربازديد مي باشند كه بتوانند فضايي را از اين سايت خريده و تبليغ مورد نظر خود را در آن فضا انجام دهند. روش مختلفي برايبازاريابي اينترنتيو انجام تبليغات اينترنتي وجود دارد كه مي توان از آن ها در پيشبرد اهداف خود استفاده نمود. در بازاريابي اينترنتي بايستي همواره به دو مسأله دقت نمود؛ اول اينكه يك وب سايت مناسب براي هدف خود ساخت و دوم اينكه اقدام به افزايش كاربران آن سايت نمود كه در واقع همان بالا بردن ترافيك سايت شما مي باشد.

بازاريابي اينترنتي

مديريت محتوا از ترندهاي جديد ديجيتال ماركتينگ

از ترندهاي جديدديجيتال ماركتينگمديريت محتواست. اين موضوع به قدري مهم و حياتي است به طوري كه با گذشت زمان نه تنها از اهميت آن كاسته نمي شود بلكه به آن افزوده مي گردد. اگر مي خواهيد در دنياي تبليغات ديجيتال دنبال كنندگان و مشتريان را شيفته خود كنيد مي بايست به محتوا نويسي بيش از هر موضوع ديگري توجه كنيد. براي رسيدن به اين هدف مي بايست از محتوايي استفاده كنيد كه بسيار به علايق مشتريان شما نزديك باشد.

محتوايي را انتخاب كنيد كه دنبال كنندگان شما را به چالش و تعامل بكشاند و صرفاً براي مطالعه آن را انتخاب نكنيد. اگر متن محتوا شما هوشمندانه نگارش شده باشد مسلماً افراد بسياري آن را به اشتراك خواهند گذاشت و اين موضوع اولين قدم شما براي موفقيت در دنياي بزرگديجيتال ماركتينگشناخته خواهد شد. يك محتوا مناسب و جذاب باعث خواهد شد كه مشتريان و كاربران بسياري به شما اعتماد نمايند و اين اعتماد از احترام شما به نظرات آن ها حاصل شده است. از ديگر ترندهاي مهم در اين عرصه مي توان به جستجوي صوتي اشاره كرد كه در ادامه به آن خواهيم پرداخت.

خدمات شركت وبسپنتا:

جستجوي صوتي از ترندهاي جديد ديجيتال ماركتينگ

جستجوي صوتي از ترندهاي جديدبازاريابي آنلاينشناخته مي شود. براي رسيدن به سود خيره كننده در كسب و كارهاي كوچك و بزرگ توجه به جستجوي صوتي در سال 2019 از اهميت بالايي برخوردار است. طبق تحقيقات به دست آمده در ميان ترندهاي ديجيتالي اين گزينه از مهم ترين موارد شناخته مي شود و نتايج عالي و چشم گيري در انتها به همراه خواهد داشت.

اين نوع جستجو از مزيت هاي بسياري برخوردار است كه از مهمترين آن ها مي توان به صرفه جويي در زمان و انرژي اشاره كرد. ديگر نياز نيست دقايق بسياري را به مانيتور خيره شده و مطلب مورد نظر خود را در دنياي مجازي جستجو كنيد. بدون دخالت دست مي توانيد جستجوي خود را از طريق صوت به انجام برسانيد. اين موضوع در دنياي تبليغات ديجيتال بسيار تأثير گذار بوده است چرا كه كاربران بسياري را در اسرع وقت به كسب و كارها نزديك تر نموده است. در ادامه به ديگر ترندهاي مهم دربازاريابي ديجيتاليخواهيم پرداخت پس با ما همچنان همراه باشيد.

ديجيتال ماركتينگ

جستجوي تصويري از ترندهاي جديد ديجيتال ماركتينگ

فعال بودن جستجوي معكوس تصاوير مدت هاي طولاني است كه در بستر گوگل فراهم شده است؛ اما نكته مهم اينجاست كه اين نوع جستجو در سال 2019 دچار تغييرات اساسي شده است. جستجوي تصويري فضايي را فراهم كرده است كه با تكيه بر آن مي توانيد از تصاوير واقعي ثبت شده توسط خود اطلاعات كاملي را در رابطه با آن از گوگل بيابيد. راه اندازي Lens توسط پينترست در سال هاي اخير صورت گرفته است و طبق گزارشات به دست آمده از سوي پلتفرم ها در ماه حدود ششصد ميليون جستجوي تصويري در آن انجام مي گيرد.اگر مي خواهيد دربازاريابي ديجيتاليخود موفق عمل كنيد توصيه مي كنيم كه از جستجوي تصويري خود در پينترست به هيچ عنوان غافل نشويد. از نكات مهم ديگر در رابطه با اين نوع جستجو بهينه كردن تصاوير براي سئو مي باشد كه از اهميت بسياري در اين حيطه برخوردار است. در ادامه به نقش تبليغات رسانه اي در ديجيتال ماركتينگ بيشتر خواهيم پرداخت.


برچسب: بهينه سازي سايت ,سئو ,ديجيتال ماركتينگ, طراحي لوگو, طراحي سايت, طراحي ست اداري سپنتا ,آژانس ديجيتال ماركتينگ سپنتا , آژانس ديجيتال ماركتينگ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۱۰:۲۸ توسط:احمد خليلي موضوع: