ديجيتال ماركتينگ

چند نكته مهم در مورد بازاريابي شبكه هاي اجتماعي

كسب و كار آنلاين درشبكه هاي اجتماعي

تجارت الكترونيك، راه و روش جديد كسب و كار بازاريابي آنلاين ، به صورت الكترونيكي و با استفاده از شبكه ها و اينترنت است. در اين روش فرآيند خريد و فروش يا تبادل محصولات، خدمات و اطلاعات از طريق شبكه هاي كامپيوتري و مخابرايت از جمله اينترنت صورت مي گيرد. طبقه بندي هاي مختلفي از تجارت الكترونيك از ديدگاه هاي مختلفي مانند ماهيت تبادلات، ماهيت برنامه هاي كاربردي و ... وجود دارد كه در اين بحث نمي گنجد. اما همان طور كه مي دانيم، خرده فروشان آنلاين جهت فروش بيشتر محصولات خود از بسياري از عكس ها و ويدئو ها بر روي وب سايت خود استفاده مي كنند. با توجه به اين مسئله، اينستاگرام مكاني است كه درآن بازرگانان مي توانند محصولات خود را نشان دهند، استفاده از بازاريابي موتور جستجو و ... برندشان را بسازند و فروش شان را افزايش دهند. امروزه در هر لحظه فرصت هاي جديدي جهت رشد و توسعه تجارت شما بوجود مي آيد و آن تجارتي ماندگار است كه بتواند اين فرصت ها را به درستي شناسايي كند و از آن به درستي استفاده كند.

مشاوره كسب و كار آنلاين

بازاريابي شبكه هاي اجتماعي

رسانه هاي اجتماعي اصطلاحي است كه دلالت دارد به اينترنت و كانال هاي مبتني بر تلفن همراه و ابزارهايي كه به كاربران امكان تعامل با يكديگر و به اشتراك گذاري نظرات و مطالب را مي دهد. همانطور كه از نام آن مشخص است، رسانه هاي اجتماعي ساختمان جوامع و شبكه ها را در بر گرفته و مشوق مشاركت و سرگرمي است. ما نيازمند استفاده از كانال هاي مختلف رسانه هاي ديجيتال هستيم تا مشتريان را تشويق به تعامل باهم و ايجاد جامعه كنيم. عوامل موفقيت بازاريابي رسانه هاي اجتماعي عبارتند از:

 • تعيين اهداف تجاري براي رسانه هاي اجتماعي
 • تبيين استراتژي رسانه هاي اجتماعي
 • مديريت فعال و بجاي شبكه هاي اجتماعي
 • تعريف استراتژي هماهنگي و محتوايي
 • تعريف استراتژي ارتباطات
 • استفاده از بهترين راهكارهاي دسترسي به مركز دنياي رسانه هاي اجتماعي
 • بهينه سازي رسانه هاي اجتماعي

گام هاي اساسي تعيين استراتژي بازاريابي شبكه هاي اجتماعي

شبكه هاي اجتماعي يكي از ابزار هاي قوي در حوزه ي بازاريابي آنلاين هستند . كسب و كار ها به دليل بازخوردي كه از بازاريابي شبكه هاي اجتماعي ديده اند به دنبال بازاريابي و كسب سود از اين طريق هستند. شبكه هاي اجتماعي يكي از ابزار هاي قوي در حوزه ي بازاريابي آنلاين هستند . كسب و كار ها به دليل بازخوردي كه از بازاريابي شبكه هاي اجتماعي ديده اند به دنبال بازاريابي و كسب سود از اين طريق هستند.تعدد شبكه هاي اجتماعي باعث شده است كه پيش از انجام بازاريابي شبكه هاي اجتماعي در مورد هر يك از شبكه هاي اجتماعي ، قابليت هر يك از آنها ، مخاطبان فعال در آن و ... اطلاعاتي را به دست آوريد . اجراي يك كمپين بازاريابي شبكه هاي اجتماعي موفق مستلزم رعايت نكات زير است .

تبليغ در شبكه هاي اجتماعي

نكات طلايي در بازاريابي شبكه هاي اجتماعي

بهترين زمان اشتراك مطالب

در شبكه هاي اجتماعي زمان مشخص و دقيقي براي اشتراك گذاري وجود ندارد ولي بر اساس تحقيقات انجام شده از طرف SumAll، زمان اوج بازديد بهترين زمان اشتراك گذاري در شبكه هاي اجتماعي مشخص شده است ۹ تا ۱۱ قبل از ظهر: گوگل+ ۱ تا ۳ بعد از ظهر: توييتر ۱ تا ۴ بعد از ظهر: فيس بوك ۷ تا ۱۰ بعد از ظهرTumblr ۵ تا ۶ بعد از ظهر: اينستاگرام ۸ تا ۱۱ بعد از ظهر Pinterest براساس نتايج به دست آمده بانوان در ساعات انتهايي در شب ها بيشتر در شبكه هاي اجتماعي فيس بوك، اينستاگرام و پينترس فعال هستند و استفاده مي كنند

ليست ايميلي براي توسعه كمپين

تبليغاتي با توجه به رشد زياد شبكه هاي اجتماعي و ... اما همچنان ايميل محبوبيت زيادي دارد براساس نتايج اعلام شده در سال ۲۰۱۲، ۹۱ درصد از كاربران ، ايميل هاي خود را به صورت روزانه چك مي كنند طبق تحقيق Exact Target، ايميل تا سال ۲۰۱۲ محبوب ترين روش براي دريافت اطلاعات بوده است. ايميل ها نقش بسيار موثر و زيادي در توسعه بازاريابي آنلاين و كمپين هاي تبليغاتي دارند تبليغاتي شما داشته باشند. پس در طراحي سايت خود و يا از طريق برنامه نويسي در شبكه هاي اجتماعي، مكاني براي دريافت آدرس ايميل ايجاد كنيد.

تست هاي A/B طراحي كنيد

چگونه يك صاحب كسب و كار مي تواند متوجه شود كه آيا كمپين او در شبكه هاي اجتماعي، به گوش مخاطباني كه بايد برسد، مي رسد يا نه؟ و يا اينكه چگونه مي تواند تشخيص بدهد كه چه جنس محتوايي، پرطرفدار است؟ ياري گرفتن از مشاوره كسب و كار و استفاده از تست A/B

انتشار مطالب در بستر مناسب خود

هر كدام از شبكه هاي اجتماعي با هدف خاص و ويژه اي شكل گرفته است و مخاطبان خاص خود را دارند . درك اين موضوع، مي تواند تلاش هاي بازاريابي و فروش شما را به نتيجه برساند. براي مثال شما نمي توانيد يك شركت حقوقي را اينستاگرام يا Pinterest تبليغ كنيد. نكات بسيار كليدي و ريزي در حوزه فعاليت در شبكه هاي اجتماعي وجود دارد بعنوان مثال Evan LePage مي گويد كه كاربران توييتر از عكس هاي توييت شده لذت مي برند، كاربران فيس بوك هم عكس دوست دارند ولي از اينكه از آن ها درخواست لايك كنيد بدشان مي آيد و كاربران گوگل + اغلب افرادي هستند كه برند و برندينگ برايشان مهم است

خلاقيت در ارائه راهكار جديد

در دنياي ايده آل، بهينه سازي براي بازاريابي موتورهاي جستجو روشي براي ارضاي نيازهاي بازاريابي شبكه هاي اجتماعي است كه بصورت رايگان عرضه مي شود، ولي با توجه به اينكه در دنياي ايده آلي قرار نداريم، سرويس هايي مانند Google Adwords طراحي شده است. تبليغات در شبكه هاي اجتماعي امر مهمي است كه براي اكثر شبكه هاي اجتماعي ممكن است. زماني كه به فيس بوك، يوتيوب و يا هر يك از شبكه هاي اجتماعي ديگر مبلغي پرداخت كنيد، آن ها كسب و كار شما را به افراد بيشتري نشان خواهند داد.

بازاريابي شبكه هاي اجتماعي

هدف مخاطب از فعاليت در شبكه هاي اجتماعي چيست؟

بنابراين هنر اصلي در بازاريابي ديجيتال در اين است كه بدانيم افراد از فعاليت در شبكه هاي اجتماعي چه هدفي را دنبال مي كنند و با شناسايي آن هدف ها بتوانيم براي آنها راهكار پيشنهاد داده و آنها را به سمت خود بكشانيم در يك مطالعه كلي مشخص شد كه عموم مردم از زمان پيدايش اينترنتي و فضاي مجازي براي اهداف زير در آنها فعاليت مي كردند :

 • افراد براي يافتن راه حل براي مشككلاتشان از فضاي مجازي استفاده مي كنند
 • در مورد مواردي كه اطلاعات كافي ندارند جستجو مي كنند .
 • به دنبال راه حا هايي براي رقابت با رقبا هستند
 • راه هايي براي يادگيري مهارت هاي جديد به صورت رايگان را جستجو مي كنند

بنابراين اگر بتوانيم اين افراد سر در گم را به درستي در مسيري كه ميخواهند قرار دهيم توانسته ايم روزانه افراد زيادي را براي كسب و كار خودمان به سرنخ تبديل كنيم و امر برندينگ و ديجيتال ماركتينگ را به درستي انجام دهيم . اگر بتوانيم با سرمايه گذاري بر روي آموزش هاي رايگان ، ارائه ي راه هاي ميانبر بخشي از دغدغه هاي افراد را حل كنيم به راحتي ميتوانيد مشتريان بالقوه را به مشتريان باالفعل تبذيل كرده و بازاريابي اينترنتي را به درستي انجان دهيم . بنابراين بهتر است پس از شناسايي نياز هاي كاربران با هوشمندي و طي كردن گام هاي زير فرآيند تبديل كردن آنها به سرنخ را به درستي انجام دهيم : در ابتدا نياز آنها را به درستي شناسايي كنيم

 • راه حل مناسب براي رفع آن نياز را به آنها ارائه دهيم .
 • با ارئه ي نتايج قبلي سعي در جلب اطمينان آنها بكنيم
 • در نهايت اين جلب اعتماد منجر به فروش و تبديل شدن كاربران به مشتري خواهد شد .

برچسب: ديجيتال ماركتينگ، بازاريابي ديجيتال، طراحي لوگو، طراحي وب سايت، سئو، بهينه سازي سايت،،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۸:۰۱ توسط:احمد خليلي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :